Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Regulamin forum
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Vissan » 03 sty 2014, 23:35

Mój płaszcz de facto jest niemnący (wełna z elaną) - przetestowałem wożąc go w różnych konfiguracjach. Z racji metrażu i wagi materiału nie sposób go nawet złożyć jakoś sensownie. Latem przy upale zakładałem go tylko do przymiarek w mieszkaniu krawcowej - 5 minut i byłem mokry, natomiast na MFK np. nosiłem go cały dzień w Arenie i było całkiem komfortowo, więc może demonizuję, bo efekt wizualny naprawdę sobie chwalę.

Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Taraissu » 04 sty 2014, 1:10

[quote="ShVagYeR"]Duran miał płaszcz z grubego, dość ciężkiego polaru - o dziwo w warunkach gorących (późne lato w Gdyni, majówka w Łodzi) płaszcz ten dawał efekt jak u beduina - skutecznie izolował od upału. Może w tą stronę. Dodam, że polar był czarny.[/quote]

Moim skromnym zdaniem polar nie na daje się do niczego, no może poza dresem, ale zastrzegam, że to moja prywatna opinia. Zresztą to sztuczne cholerstwo nieźle się elektryzuje.



O ile tunikę Jedi można uszyć z cieńszych tkanin (w oryginalnych kostiumach występuje podszewka!!) to jednak płaszcz wygląda dopiero okazale przy "ciężkiej" tkaninie.

Moim aktualnym faworytem w EB jest płaszcz Vissanowy.
Jedi Chaos Maker



eks 1/3 Prezesa [url=http://www.wfgw.pl]WFGW[/url]



[i]"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem"[/i] - Moff Drikl Lecersen

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 04 sty 2014, 12:37

Jeśli chodzi o polar to według mnie to kiepski pomysł, u kogoś już to widziałem na żywo i średnio to wyglądało. Bardziej myślałem o wełnie albo o surówce jedwabiu jaką ostatnio widziałem ale cena niestety nie zachęcała (muszę poszukać w tańszych sklepach z materiałami). Na nową tunikę znalazłem już całkiem fajny materiał, wełna z jakimiś niewielkimi dodatkami, co do podszewki to wiem, bo mam ją w swojej szacie.

Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Vissan » 04 sty 2014, 13:57

Tanią wełnę na płaszcz ciężko będzie Ci znaleźć, wełna po prostu jest droga. Albo wybulisz, albo rozglądaj się za mixem wełna/elana czy czymś podobnym. Mnie materiał kosztował 30-kilka złotych za metr.

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 04 sty 2014, 22:04

to ta surówka jedwabiu co mi się spodobała kosztowała 240 za metr a według krawcowej na płaszcz potrzeba 6 m wiec poszukam chyba czegoś tańszego

Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Cread » 04 sty 2014, 23:11

Ok, to może kilka uwag.

1 - jeśli chodzi o płaszcz, to ideałem byłaby wełna brązowa o cieniutkim splocie, wręcz przebijająca. Widać to na wszystkich ujęciach, jak światło przebija się przez kaptur czy też sam tył płaszcza. Nie powinien być tak obszerny jak normalne płaszcze Jedi - prosty tył, bez zakładek. Niestety nie mam żadnych wykrojów.

2 - tunika/spodnie (biję się tu w pierś), ideałem znowu jest gruba bawełna, sztywna. Mnie prędzej czy później czeka restauracja tego elementu, już mam upatrzony materiał, mam nadzieję, że dotrwa do momentu w którym kopnę się w tyłek i pójdę po niego.



Surowy jedwab?
[img]http://i50.tinypic.com/2w6i25e.png[/img]

Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Taraissu » 09 sty 2014, 10:54

[quote="Radek"]to ta surówka jedwabiu co mi się spodobała kosztowała 240 za metr a według krawcowej na płaszcz potrzeba 6 m wiec poszukam chyba czegoś tańszego[/quote]

Jedwab na płaszcz to prawdziwa rozpusta! Viciu dobrze radzi, wełna z elaną (lub coś w tym guście) to tańsza alternatywa dająca zadowalający efekt końcowy.

My mamy płaszcze z cienkiej wełny. Chętnie dokupimy prasowaczkę do nich. Gniecie się od samego patrzenia na płaszcz ;/


[quote="Cread"](...)



Surowy jedwab?[/quote]


pewnie wersja al dente :lol:



taki ekskluzywny worek na ziemniaki o dość wyraźnym splocie.
Jedi Chaos Maker



eks 1/3 Prezesa [url=http://www.wfgw.pl]WFGW[/url]



[i]"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem"[/i] - Moff Drikl Lecersen

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 11 sty 2014, 16:03

No to wizyta u krawcowej i wycena zaliczona, teraz kupić materiał i czekać na pierwszą przymiarkę.



Płaszcz pójdzie dopiero z kolejnej wypłaty i jak dalej szukałem materiału to wstępnie stanęło na czarnej żorżecie wełnianej, jak patrzyłem na zdjęcia to nie licząc koloru to bardzo przypomina to co miał Luke w RotJ.

Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Taraissu » 13 sty 2014, 21:52

[quote="Radek"]No to wizyta u krawcowej i wycena zaliczona, teraz kupić materiał i czekać na pierwszą przymiarkę.



Płaszcz pójdzie dopiero z kolejnej wypłaty i jak dalej szukałem materiału to wstępnie stanęło na czarnej żorżecie wełnianej, jak patrzyłem na zdjęcia to nie licząc koloru to bardzo przypomina to co miał Luke w RotJ.[/quote]


sprytnie, nieprzesadnie gruba i z fajną fakturą.
Jedi Chaos Maker



eks 1/3 Prezesa [url=http://www.wfgw.pl]WFGW[/url]



[i]"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem"[/i] - Moff Drikl Lecersen

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 18 lut 2014, 13:03

no to praca poszła do przodu, wreszcie znalazłem fajny zakład krawiecki o może w przyszłym tygodniu będzie pierwsza przymiarka.

Awatar użytkownika
ATAT
Eagle Base
Posty: 207
Rejestracja: 28 paź 2013, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: ATAT » 20 lut 2014, 23:15

'Surowym' jedwabiem czasami nazywają jedwab szantungowy, ale to określenie trochę niefortunne, ponieważ 'surowy jedwab' dotyczy włókna na początkowym etapie jego pozyskiwania. Najczęściej tę nazwę przykleja się do tkanin z jedwabiem naturalnym w kremowym (śmietankowym) kolorze, z widocznymi supełkami i jakimiś paprochami po jedwabnikach- bardziej trafna nazwa w tym przypadku to chyba by była 'surówka' (choć to znów ukradzione by było bawełnie...) : ) I 240zł/m to gruba przesada- szantung, taki już konkretniejszy (czyli taki przez który nie widać całego świata) jest po 80-150zł/m. Ten cieńszy ~50zł/m, ale trudniej zdobyć.



Taki hint dla tych, co mają płaszcze z elektryzujących się tkanin: warto popytać w drogeriach o taki środek anty-elektro w spryskiwaczu (niestety nie pamiętam nazwy ><). Ładnie pachnie i niweluje 'strzelanie'.



To tak w ramach czwartkowego mądrzenia się ; )

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 26 lut 2014, 17:53

W końcu stanęło na wełnie z dodatkiem jedwabiu, ładnie wygląda, nie mnie się, cenna też bardzo fajna bo ok 50 zł za metr, dałbym foto ale telefonem nie me sensu robić zdjęcia próbki. Przymiarka powinna być w poniedziałek zobaczymy co z tego wyjdzie ale jestem dobrej myśli, przynajmniej robiąc druga tunikę już wiem na co zwracać uwagę. Zresztą krawcowa też jest bardzo fajna i spokojnie na pyrkon powinienem się z tym uwinąć ze wszystkim

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 10 mar 2014, 17:00

No to jestem po pierwszej przymiarce, niestety bez fotek. Ogólnie bardzo pozytywnie, materiał fajnie się układa i dobrze wygląda. W końcu zdecydowałem się na tabardy takie jak do tej pory ale zapinane z przodu obi na napy, wiec będzie można je tak jak szelki zakładać a nie męczyć się tak jak do tej pory zakładając je zwisające z pleców. W czwartek całość powinna być gotowa to wrzucę tutaj fotki. Na razie wygląda to bardzo dobrze i na pewno lepiej leży niż poprzednia szata. Zdecyduje się też chyba na zamówienie pełnej tuniki wewnętrznej i płaszcza ale to dopiero po kolejnej wypłacie będzie.

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 17 mar 2014, 19:03

Tak to wygląda po drugiej przymiarce, jeszcze został do poprawienia kołnierz bo trochę za bardzo zachodzi na tunikę wewnętrzną i nieco zabawy z tabardami, wiec spokojnie na pyrkon zdążę

Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Postautor: Radek » 20 mar 2014, 0:08

Strój gotowy, premiera na Pyrkonie, tam też pewnie będę robić zdjęcia dokładne bo teraz nie mam kompletnie na to czasu. Jeśli ktoś z okolic Katowic chciałby szyć jakiś strój to mogę z całego serca polecić ten zakład [url]http://www.affarimoda.pl[/url]. Krawcowe są bardzo ogarnięte i szybko się ze wszystkim uwijają i same szukają materiałów. Na pewno w późniejszym czasie będę u nich zamawiać pełną tunikę wewnętrzna oraz pelerynę.


Wróć do „Knights of the Jedi Order”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość